Ka ndërruar jetë ish-kampioni i Kosovës në shah

Ka ndërruar jetë ish-kampioni i Kosovës në shah

Sot, në moshën 63 vjeçare ka ndërruar jetë ish-kampioni i Kosovës në shah nga viti 2007, Ramadan Ajvazi, njofton Insajderi.

Lajmin për vdekjen e ish-kampionit e ke bërë të ditur faqja zyrtare e Federatës së Shahut të Kosovës, ku në postimin e tyre shkruajnë: Të nderuar shahistë, me pikëllim të thellë ju njoftoj se sot në moshën 63 vjeçare u nda nga ne mjeshtri i shahut dhe shoku ynë Ramadan Ajvazi.

Zoti e pastë mëshirue e familjes dhe gjithë faresifist ua shtoftë durimin dhe të gjitha të mirat në jetë. AMIN”.

Ramadan Ajvazi ishte pjesë e klubit të shahut nga Vushtrria, Llamkosit. /Insajderi.com