“Kalimi i Messit tek City është i mundshëm”

“Kalimi i Messit tek City është i mundshëm”

Largimi nga Barcelona dhe kalimi në Manchester City për Lionel Messin është i mundshëm, ka thënë Yaya Toure, ish-lojtar i të dyja skuadrave.

Por, Toure e pranon se çfarëdo lëvizje e Messit nga Barcelona do të jetë tejet e komplikuar.

“Nëse do ta linte Barcelonen, mbase ai do të vinte në City. Pse? Sepse City i ka paratë për ta blerë”, ka pohuar Toure.

“Janë krejt pak ekipe që i kanë fondet për ta pasur Messin, dorën në zemër”./Insajderi.com