“Kamishi” kritikon ashpër FFK-në pas incidentit në ndeshjen Kosovë – Turqi

“Kamishi” kritikon ashpër FFK-në pas incidentit në ndeshjen Kosovë – Turqi

Ish-nënkryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Bekim Haxhiu, e ka kritikuar shtëpinë e futbollit rreth organizimit të ndeshjes kualifikuese për “Euro 2021” që u zhvillua të martën në Prishtinë ndërmjet Kosovës U-21 dhe Turqisë U-21.

“Dardanët” e rinj në saje të një paraqitjeje të shkëlqyeshme e fituan me rezultat 3:1 ndeshjen, pas së cilës turqit janë ankuar në pritjen nga ana e kosovarëve, duke pretenduar edhe fërkime fizike.

Lexoni në INSPORT pë detaje.