Kampion i Kupës së Italisë është Napoli

Kampion i Kupës së Italisë është Napoli

Skuadra italiane Napoli, është kampion i Kupës së Italisë, pasi në finale me penallti e ka mposhtur Juventusin.

Ndeshja që u zhvillua në stadiumin Olimpico të Romës përfundoi pa gola 0:0, kurse në penallti ishin futbollistët e Napoli që u treguan më të saktë.


Dybala (Juventus) gjuajti por e priti portieri, 0:0

Insigne (Napoli) e realizoi të dytën, 1:0

Danilo (Juventus) gjuajti jashtë porte, 1:0

Politano (Napoli) shënon, 2:0

Bonucci (Juventus) shënon, 2:1

Maksimovic (Napoli) shënon, 3:1

Ramsey (Juventus) shënon, 3:2

Milik (Napoli) shënon, 4:2 dhe Napoli shpallet kampion i Kupës së Italisë për këtë sezon.


/Insajderi.com/