Kaq para fiton kampioni i këtij edicioni në Ipko Superligë

Kaq para fiton kampioni i këtij edicioni në Ipko Superligë

Edhe këtë vit kampioni i Kosovës do të luaj në raundin parakualifikues të Ligës së Kampionëve në mënyrë që të inkuadrohet në rrethin e parë kualifikues.

Sikur edicionin e kaluar edhe sivjet do të organizohet mini turne mes kampionëve të 4 shteteve, Kosovës, Gjibraltarit, San Marinos dhe Andorrës dhe UEFA ka vendosur që këto ndeshje të zhvillohen në Prishtinë, më shumë në Insporti.com.