Kategoria Superiore: Teuta mposht Vllazninë, Kukësi humb në shtëpi nga Laçi – rezultatet

Kategoria Superiore: Teuta mposht Vllazninë, Kukësi humb në shtëpi nga Laçi – rezultatet

Në mesjavë, të mërkurën është zhvilluar java e 22-të në kampionatin elitar të futbollit shqiptar, në Kategorinë Superiore, ku nuk munguan edhe rezultatet befasuese, njofton Insajderi.

Derbi i javës u zhvillua në Durrës, ku në ‘Niko Dovana’, Teuta mposhti minimalisht kryesuesit e Vllaznisë, autor i golit ishte Bregu (25’).

Më këtë fitore, durrsakët shkojnë në 40 pikë në vendin e dytë, një më pak si Vllaznia lidere.

Ndeshje tjetër interesante ishte ajo e zhvilluar mes Kukësit dhe Laçit, ku fitore shënuan kurbinasit me shifrat 1:2. Golat për mysafirët u shënuan nga Musta (3’) dhe Lushkja (74’) nga penalltia, ndërsa golin e vetëm për nikoqirët e shënoi Friday (57’).

Në ndeshjet tjera, u arritën këto rezultate:

Apolonia – Partizani 1:1

Tirana – Bylis 2:0

Skënderbeu – Kastrioti 0:1

/Insajderi.com