Katër kombëtare që kaluan në çerekfinale në “Copa America”

Katër kombëtare që kaluan në çerekfinale në “Copa America”

Brazili, Peru, Kolumbia dhe Ekuadori janë katër skuadrat e para që u kualifikuan në çerekfinale të “Copa America”.

Venezuela u eliminua në fazën e grupeve.

Pozita e parë e grupit ( Brazil) do të ndeshet me pozitën e katërt të “Grupit A”.

Në atë grup sonte do të zhvillohen ndeshjet e fundit.

Do të përballet Bolivia me Argjentinën dhe Uruguai me Paraguain. /Insajderi.com