KB Prishtina zyrtarizon transferimin e basketbollistit francez

KB Prishtina zyrtarizon transferimin e basketbollistit francez

KB Prishtina gjatë së mërkurës ka zyrtarizuar transferimin e basketbollistit francez, Alioune Tew, shkruan Insajderi.

29-vjeçari është i gjatë 206 cm dhe luan në pozitën qendër.

Ai ishte pjesë e Kolegjit Niagara në SHBA.

Karrierën profesionale e vazhdojë në shumë liga, si në Zvicër, Katar, Francë, Angli.

Së fundmi ishte pjesë e ekipit spanjoll, Melilla që garon në Leb Gold./Insajderi.com