“Kemi lënë zemrat tona në fushë” – heroi i Realit flet pas fitores ndaj Valencias

“Kemi lënë zemrat tona në fushë” – heroi i Realit flet pas fitores ndaj Valencias

Mbrojtësi brazilian i Real Madridit, Marcelo, i cili ia siguroi fitoren skuadrës së tij në sfidën ndaj Valencias, është shprehur i lumtur pas ndeshjes.

Marcelo ka thënë se futbollistët e Real Madridit “luftuan” shumë sot për të marrë fitoren ndaj Valencias, shkruan gazeta spanjolle AS.

“Ne lamë zemrat dhe shpirtrat tanë atje në fushë sot dhe treguam se kush jemi”, deklaroi mbrojtësi i krahut të majtë.

Derisa sfida ndërmjet Real Madridit dhe Valencias ishte në barazim 1-1, në minutën e 87′ Marcelo me golin e tij i siguroi fitoren madrilenëve. /Insajderi.com