Kështu i festoi Macron golat e Francës [Foto]

Kështu i festoi Macron golat e Francës [Foto]

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, nuk ka fshehur gëzimin në golat e shënuar nga Franaca, gjatë finales me Kroacinë.

Macron ishte përkrah presidentes kroate Kolinda Grabar-Kitarovic dhe presidentit rus Vladimir Putin, së bashku me atë të FIFA-s, Gianni Infantino.

Ai u shfaq tejet i gëzuar me golat e Francës, duke i festuar ato në prani të Kitarovic e Putin.

Franca në fund arriti të mposhtë Kroacinë me rezultat 4:2.