Këta janë lojtarët pa ekip, mund të transferohen edhe pas mbylljes së afatit kalimtar

Këta janë lojtarët pa ekip, mund të transferohen edhe pas mbylljes së afatit kalimtar

Edhe pse zyrtarisht dje është mbyllur afati kalimtar në Evropë, megjithatë, ekipet akoma mund të transferojnë lojtarë, sepse disa janë pa ekipe, dhe kanë të drejtën të fitojnë kontratën dhe të nënshkruajnë për ndonjë ekip që shfaq interesim për ta, njofton Insajderi.

Më poshtë kemi sjellë një listë me disa nga futbollistët që nuk kanë kontratë, por nuk kanë ndërmend të tërhiqen nga futbolli dhe janë ende në pritje të një oferte për të vijuar të zbresin në fushat e lojës.

Më poshtë kemi listën me lojtarë që nuk kanë skuadër, dhe se presin gjatë sezonit të gjejnë skuadër:

Mario Gotze – 28 vjeç
Mario Balotelli – 30 vjeç
Mario Mandzukic – 34 vjeç
Kwadwo Asamoah – 31 vjeç
Fabio Borini – 29 vjeç
Daniel Sturridge – 31 vjeç
Alexandre Pato – 31-vjeç
Hatem Ben Arfa – 33 vjeç
Ezequiel Garay – 33 vjeç
Samir Nasri – 33 vjeç
Jackson Martinez – 34 vjeç
Danny Welbeck – 29 vjeç
Nathaniel Clyne – 29 vjeç
Jack Wilshire – 28 vjeç
Mapou Yanga-Mbiwa – 31 vjeç
Alen Halilovic – 24 vjeç
Ezequiel Schelotto – 31 vjeç
Seydou Doumbia – 32 vjeç
Andrea Bertolacci – 29 vjeç
Giannelli Imbula – 28 vjeç

/Insajderi.com