Këta janë pesë viktimat e aksidentit tragjik ku vdiq edhe Bryant

Lajmi i kobshëm për vdekjen e Kobe Bryant ka tronditur opionion e gjerë botëror.

Përveç Kobe Bryant dhe vajzës së tij 13-vjeçare Gianna, në bord kanë qenë edhe bashkëlojtarja e Gianna, babai i saj dhe piloti.

Kështu është bërë e ditur nga një zyrtar i Calabasasit, qyteti ku ndodhi aksidenti, për “NBC”.

Aksidenti ndodhi sot në mëngjes me kohën lokale në Amerikë, derisa pesë personat në bord po udhëtonin në Akademinë Mamba.