Këta nuk munden pa dhunë, përgjaken tifozët në derbin e Beogradit

Këta nuk munden pa dhunë, përgjaken tifozët në derbin e Beogradit

Takimet ndërmjet Crvena Zvezdës dhe Partizanit në futboll janë zakonisht arena të shumë incidenteve të dhunshme, tensioneve të mëdha dhe intervenimeve brutale të autoriteteve të rendit.

Ehe pse dhe raportohej se Beogradi është “nën shtetrrethim”, në duelin e radhës ndërmjet dy ekipeve më të mëdha të Serbisë, të zhvilluar në stadiumin e Zvezdës sërish ka pasur incidentet të dhunshme që kanë shkaktuar ndërprerjen e e ndeshjes për disa minuta dhe më pas pamjet kanë vërshuar internetin.

Shikoni pamjet nga incidenti i djeshëm.