Këto janë rezultatet nga gjysmëfinalet e Europa League

Këto janë rezultatet nga gjysmëfinalet e Europa League

Marseille ka arritur të shënoj fitore të rëndësishme në ndeshjen e parë në gjysmëfinale kundër Slazbug me rezultat 2-0.

Golat për Marseille i kanë shënuar Thauvin dhe Njie.

Arsenali ka barazuar me Atletico Madridin të cilët që nga minuta e 10-të e takimit kanë qenë pa një lojtar, madje atyre u është përjashtuar edhe trajneri.

Lacazette ka shënuar gol me kokë për Arsenalin ndërsa për të barazuar rezultatin në minutën e 82-të është shfaqur Antoine Griezmann.

Golat nga dy ndeshjet gjysmëfinale të Europa League

Këto janë rezultatet nga gjysmëfinalet e Europa League