Këto janë skuadrat që u inkuadruan në Superligë

Këto janë skuadrat që u inkuadruan në Superligë

Dukagjini është skuadra e dytë që edicionin e ardhshëm do të luajë në Superligën e Kosovës pas Vushtrrisë.

Ekipi nga Klina ka triumfuar në ndeshjen e fundit të javës së 30-të në shtëpi përballë Drenasit, ndërkohë Besa është ndalur në Hogosht nga Kika për tu detyruar kështu për ta luajtur ndeshjen e barazhit.

Nga liga janë larguar Kika dhe Fushë Kosova, ndërsa Bashkimi i Koretinit dhe Ramiz Sadiku do të luajnë ndeshjen e barazhit për të kërkuar një tjetër mundësi qëndrimi në këtë rang garash./Insporti

REZULTATET – JAVA 30

Kika – Besa 1-1

Dukagjini – Drenasi 3-0

Ramiz Sadiku – 2 Korriku 2-1

Vëllaznimi – Bashkimi 1-2

Vllaznia – Trepça 2-0

Arbëria – Istogu 4-1 FT

Fushë Kosova – Vitia 1-0