Këto janë të rejat e fundit për dyshen e Arsenalit, Xhaka – Mustafi

Këto janë të rejat e fundit për dyshen e Arsenalit, Xhaka – Mustafi

Dyshja shqiptare e Arsenalit Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi i janë bashkangjitur skuadrës në stërvitjet para-sezonale që do t’i zhvillojnë Amerikë.

Xhaka e Mustafi që fliteshin për një mundësi largimi nga skuadra e “topçinjve”, por ka qenë kapiteni i përfaqësueses së Zvicrës, Granit Xhaka që përmes një fotoje të postuar në rrjetet sociale sikur i ka dhënë fund çdo dileme.

Mediet nga Angli kohëve të fundit kanë raportuar se trajner Unay Emery për ta bindur Xhakën që të qëndrojë te Arsenali i kanë ofruar edhe shiritin e kapitenit.