Këto ndeshje zhvillohen sot në Serie A

Këto ndeshje zhvillohen sot në Serie A

Në Serie A do të zhvillohet xhiro e pesë dhe për sot janë paraparë të luhen tri ndeshje.

Nga ora 15:00 befasia e viteve të fundit Atalanta e pret Sampdorian, Atalanta pas një starti të mirë në kampion, xhiron e kaluar u deklasua nga Napoli.

Në Ora 18:00, Interi i shkon Interit, një stadium historikisht i vështirë për ekipin nga Milano. Interi nuk e ka filluar mirë kampionatin nga katër ndeshjet e para ka grumbulluar shtatë pikë.

Ndërsa Lazio i Vedat Muriqit në Olimpico luan kundër Bolonga. Skudra nga kryeqyteti nuk e ka filluar mirë kampionatin Italian këtë sezon. /Insajderi.com