Kevin De Bruyne shpallet mesfushori më i mirë i vitit

Kevin De Bruyne shpallet mesfushori më i mirë i vitit

Kevin De Bruyne, është lojtari i vetëm jasht ekipit të Bayern, që ka fituar çmim në ndarjen e tyre, si më të mirët e vitit edhe pse kishte konkurrencën e Alcantara dhe Muller, njofton Insajderi.

De Bruyne, ishte lojtari kryesor i Manchester City, duke bërë një sezon të jashtëzakonshëm edhe pse ekipi i tij, nuk arriti që të fitojë ndonjë trofe.

De Bruyne, ka treguar paraqitje të mira edhe me kombëtaren e Belgjikës, duke udhëhequr si lojtari kryesor i Roberto Martinez./Insajderi.com.