KF Llapi konfirmon largimin e Meriton Zhdrellës

KF Llapi konfirmon largimin e Meriton Zhdrellës

Llapi ka konfirmuar kanë ndarë rrugët me kapitenin e tyre, Mentor Zhdrella, pas një bashkëpunimi katër vjeçar, shkruan Insajderi.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubit përmes rrjetit social Facebook, ku ish-kapitenit të tyre i është uruar sukses i mëtutjeshëm, derisa u tha se emri i tij do të zërë vend gjithmonë në historinë e klubit.

Zhdrella këtë edicion me llapjanët ka zhvilluar 19 paraqitje në të gjitha gara, derisa ka shënuar dy gola dhe ka asistuar një herë.

Sipas burimeve të Insajderi.com, thuhet se intersim për 30 vjeçarin kanë shprehur interesim shumë skuadra nga SuperLiga e Kosovës, dhe nga Kategoria Superiore e Shqipërisë./insajderi.com