Kjo është nota e Vedat Muriqit në fitoren e Fenerbahces

Kjo është nota e Vedat Muriqit në fitoren e Fenerbahces

Vedat Muriqi e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin me Fenerbahcen.

Sulmuesi shtatlartë i Kosovës, shënoi në debutim në ligë me gjigantin turk në përballjen me Gazisehir Gaziantep, përcjell Insporti

Muriqi, që startoi dhe e luajti gjithë ndeshjen, realizoi në minutën e 17-të në këtë takim, për ta dyfishuar epërsinë e ekipit të tij.

Lexoni më shumë