Kjo është renditja në Superligë pas ndeshjeve të xhiros së parë

Kjo është renditja në Superligë pas ndeshjeve të xhiros së parë

Shumëkush e kishte pritur Gjilanin në kreun e tabelës në bazë të përforcimeve dhe parave të investuara përpara fillimit të kampionatit, por çuditërisht ‘kuqebardhët’ e shohin vetën në pozitën e fundit të renditjes tabelare.

Të besuarit e Gentjan Mezanit u mposhtën me rezultat bindës 4:1 në “Riza Lushta” të Mitrovicës përballë Trepçës ’89.

Lexoni më shumë