Klitscho mund të kthehet në ring

Klitscho mund të kthehet në ring

Mund të ju duket e pabesueshme, por Vitali Klitschko mund të rikthehet në ring.

Ish kampioni i botës në peshat e rënda, dëshiron të hakmerret për vëllanë e tij, Ëladrimir, duke kërkuar të hyjë në ring me Anthony Joshua.

Edhe pse 46 vjeçar tani, Vitali që për disa vite ka qenë i paprekshëm në boksin e peshave të rënda, beson se mund të luftojë kundër Joshua, për t’ia kthyer rripin familjes Klitschko.

Joshua pak muaj më parë, mposhti Ëladimirin për titullin e botës në peshat e rënda.

“Lufta kundër Joshua është dëshira ime e vetme. Kam një ndjenjë se mund të bëj më mirë, dua të luftoj kundër Joshuas dhe t’ia kthej rripin familjes”, ka deklaruar Vitali.

“Ndjehem pak fajtor sepse i thash Ëladimirit në kënd, mos u bëj aq aktiv në raundin e 6-të kur ai e rrëzoi Joshuan në dysheme”, ka shtuar ai.