Klopp lavdëron punën e Arteta-s para ndeshjes ndaj Arsenal

Klopp lavdëron punën e Arteta-s para ndeshjes ndaj Arsenal

Ditën e hënë, duke filluar nga ora 21:00, Liverpool e pret në Anfield ekipin e Arsenal dhe Jurgen Klopp ka folur para kësaj ndeshje duke e lavdëruar punën që Arteta e ka bërë me klubin e Arsenal.

“Në një periudhë të shkurtër kohore, ai ka treguar se duket të jetë një menaxher i jashtëzakonshëm futbolli. Struktura e ekipit që ai krijon është e jashtëzakonshme – ekuilibri midis sulmit dhe mbrojtjes është me të vërtetë i mirë. Ai ka ndryshuar gjithë humorin tek ta atje.”, tha Kloop.

Trajneri i Arsenal-it, e kishte marrë ekipin në gjysmë të sezonit të kaluar dhe deri ën fund të kampionatit, ai ka arritur të të fitojë Fa Cup si dhe Community Shield./Insajderi.com.