Klopp mund të largohet nga futbolli në vitin 2024

Klopp mund të largohet nga futbolli në vitin 2024

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka thënë se pas përfundimit të kontratës me Liverpoolin në vitin 2024 do të pushojë një vit.

Por, në rast se nuk i mungon futbolli, ai nuk do t’i kthehet më punës së trajnerit.

Do ta marr një vit pushim dhe do ta pyes veten se a më mungon futbolli. Nëse nuk më mungon, atëherë ai do të jetë fundi i karrierës së trajnerit Jurgen Klopp”, raporton sport buzzer

Po ashtu sipas Kloopit mund të ketë një finale gjermane në Ligën e kampioneve, pas Bayerni sipas tij është në fazë të pabesueshme, ndërsa RB Leipzig po kalon në një formë të mirë.

Trajneri ka arritur suksese të mëdha me Liverpoolin. Në vitin 2019 fitoi në Ligën e Kampioneve, ndërsa këtë vit arriti ta fitojë Premierligen, trofe që Liverpooolit I mungonte nga vit 1990. /Insajderi.com/