Klopp ‘thumbon’ Simeonen para përballjes me Atletico Madridin

Klopp ‘thumbon’ Simeonen para përballjes me Atletico Madridin

Jurgen Klopp ka thënë se Liverpooli s’do ta ketë lehtë përballjen me Atletico Madridin në Ligën e Kampionëve, por ka theksuar se rivali i tij Diego Simeone është i mërzitur që do të përballet me kampionët.

Liverpooli doli i pari në grupin e vet dhe në fazën e 1/8 së finales do të përballet me Atleticon, pas shortit të hedhur sot.

“Është short interesant. Para shortit, kam menduar se mund të jetë Madridi – një nga dy klubet – dhe kështu doli. Madridi është vendi ku kemi vetëm kujtime fantastike, të gjithë ne, andaj është e mrekullueshme, por këtë herë luajmë ndaj Atleticos dhe është në shtëpinë e tyre. Është vështirë, por duhet të kalosh nëpër këto, pasi janë katër apo pesë finalistë potencialë”, ka thënë trajneri i Liverpoolit për uebfaqen zyrtare të klubit.

“Është short shumë, shumë i mirë. Do të jetë vështirë, por nuk besoj se Simeone po sillet në dhomën e tij i lumtur që do të përballet me Liverpoolin”, ka shtuar më tej gjermani.

Liverpooli po i prin Premier Ligës me dhjetë pikë para ekipit të dytë, ndërsa Atletico është gjashtë pikë prapa liderëve Barcelona e Real Madrid.