Koha kur Xhaka, tani kapiten i Arsenalit, ëndërronte të luante për Manchester Unitedin

Koha kur Xhaka, tani kapiten i Arsenalit, ëndërronte të luante për Manchester Unitedin

Granit Xhaka ka tre vite që është pjesë e Arsenalit, derisa këtë sezon është edhe kapiten i ‘Topçinjve’.

Xhaka, 26-vjeçar, padyshim është një prej futbollistëve më të sukesshëm shqiptarë, shkruan Insporti

Ai është dy herë kampion i Zvicrës me Baselin dhe një herë fitues i kupës, derisa ka arritur ta fitojë edhe FA Kupën me Arsenalin.

Lexoni më shumë