Kombëtarja e Kosovës arrin në Batumi

Kombëtarja e Kosovës arrin në Batumi

Kombëtarja e Kosovës do ka arritur në Batumi, ku do të përballet me Gjeorgjinë.

Ndeshja e vlefshme në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katari 2022”.

Sipas kohës së Kosovës, dardanët stërvitjen e parë  e zhvillojnë në ora 17:00.

Dardanët sot në orën 17:00 sipas kohës në Kosovë do të zhvillojnë stërvitjen e fundit në stadiumin “BatumiArena” aty ku të enjten do të përballen me Gjeorgjinë në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katari 2022”.

Kosova është në grup me Spanjën, Suedinë, Greqinë dhe Gjeorgjinë.

Dardanët ishin afër që të kualifikoheshin në Kampionatin Evropian 2020, por dështuan kundër Maqedonisë së Veriut në Shkup. /Insajderi.com