Konfirmohet miqësorja mes Prishtinës dhe Llapit

Konfirmohet miqësorja mes Prishtinës dhe Llapit

Prishtina dhe Llapi veç kanë filluar përgatitjet për ndeshjet e tyre në garat evropiane, shkruan Insajderi.

Fituesi i Kupës së Kosovës, Llapi ka njoftuar se do të zhvilloj ndeshje miqësore me kampionët e Superligës, Prishtinën.

Ndeshja do të zhvillohet më 12 qershor në ora 17:30 në stadiumit e qytetit në Gjakovë.

Ky duel do të jetë testi më i mirë për të parë rezultatin e përgatitjeve për ndeshjet ndërkombëtare të të dy skuadrave./insajderi.com