Kosova arrinë fitore edhe ndaj Luksemburgut

Kosova arrinë fitore edhe ndaj Luksemburgut

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll në kategorinë e femrave ka arritur edhe fitoren e dytë, kësaj radhe ndaj Luksemburgut në kuadër të parakualifikimeve për EURO 2022, njofton Insajderi

“Dardanet” arritën t’i mposhtin mysafiret me rezultat të ngushtë 33-27.

Ndeshja u zhvillua në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Ndeshjen e radhës përfaqësuesja kosovare e zhvillon kundër Portugalisë të shtunën./insajderi.com