Kosova fillon kampanjën kualifikuese për Botëror ndaj Suedisë në “Fadil Vokrri”

Kosova fillon kampanjën kualifikuese për Botëror ndaj Suedisë në “Fadil Vokrri”

Kosova gjatë ditës së hënë ka mësuar kundërshtarët e vet për ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës “Qatar 2022”, ku “dardanët’ bëjnë pjesë në grupin B së bashku me Suedinë, Spanjën, Greqinë dhe Gjeorgjinë, njofton Insajderi.

Ndeshjen e parë, Përfaqësuesja e Kosovës e zhvillon me 28 mars në “Fadil Vokrri” ndaj skandinavëve të Suedisë, ndërsa pas tre ditës udhëton në Gadishullin Iberik për t’u përballur me Spanjën.

Në anën tjetër, Spanja udhëton në Kosovë me tetë shtator, për t’u përballur me ekipin e Challandes. /Insajderi.com

28 mars 2021 / KOSOVË – Suedi

31 mars 2021/ Spanjë – KOSOVË

02 shtator 2021 / Gjeorgji – KOSOVË

05 shtator 2021 / KOSOVË – Greqi

08 shtator 2021 / KOSOVË – Spanjë

09 tetor 2021 / Suedi – KOSOVË

12 tetor 2021 / KOSOVË – Gjeorgji

14 nëntor 2021 / Greqi – KOSOVË