Kosova fiton bindshëm ndaj Qipros

Kosova fiton bindshëm ndaj Qipros

Përfaqësuesja e Kosovës në komkurrencën e femrave në hendboll ka arritur fitore bindëse ndaj Qipros në kuadër të parakualifikimeve për EURO 2022, transmeton Insajderi.

“Dardanet” e nisën me fitore turneun e parakualifikimeve në ndeshjen e cila u zhvillua në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Hendbollistet fituan me rezultat 30:21 përball Qipros.

Të premten Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvillojë ndeshjen tjetër kualifikese përball Luksenburgut.

Pastaj të nesermen do të përballet me Portugalinë.

Të gjitha ndeshjet do të zhvillohen në Prishtinë./insajderi.com