Kosova – Gjibraltari, kuotat e bastoreve për fitoren e ‘Dardanëve’

Kosova – Gjibraltari, kuotat e bastoreve për fitoren e ‘Dardanëve’

Kombëtarja e Kosovës sonte do të luajë miqësoren kundër Gjibraltarit. Në dy ndeshjet e tetorit, ku vëmendja e plotë shkon tek ndeshja ndaj Malit të Zi, Kosova do të ketë edhe një ndeshje testuese, kundër Gjibraltarit.

Kombëtarja Dardane shihet si favorite absolute në këtë takim, duke pasur parasysh formën e lartë të treguar në ndeshjet e fundit.

Në anën tjetër, kombëtarja e re e Gjibraltarit nuk ka arritur akoma që të konsolidohet dhe rezultatet e tyre janë prej më të dobëtave.

Lexoni kuotat e bastoreve