Kosova-Guinea: Formacionet zyrtare

Kosova-Guinea: Formacionet zyrtare

Kosova do të përballet me Guinenë në vazhdën e ndeshjeve miqësore para kampionatit evropian, shkruan Insajderi.

Shtatë futbollistë që dikur kanë luajtur apo luajnë në Superligën e Kosovës, do të startojnë kundër Guinesë.

Përfaqësuesja kosovare ka bërë zyrtare formacionin për këtë ndeshje.

Formacioni startues: Bekaj, Domxhoni, Jashanica, Thaqi, Bajselmani, Rrudhani, Broja, Loshaj, Topalli, Hoxha dhe Daku.

Ndërsa formacioni i ekipit kombëtar të Guinesë ende nuk është bërë zyrtar.

Dardanët janë vendas në letër në ndeshjen e cila do të luhet me fillim nga ora 16:00 në stadiumin “Arslan Zaki Demirci Spor Kompleksi” në Turqi./insajderi.com