Kosova luan dy ndeshje miqësore në Qershor

Kosova luan dy ndeshje miqësore në Qershor

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë dy ndeshje miqësore gjatë muajit qershor kundër San Marinos dhe Kazakistanit, raporton Insajderi.

Kështu ka njoftuar Federata e Futbollit të Kosovës.

Dardanët më 1 qershor do ta presin në “Fadil Vokrri” San Marinon na ora 18:00.

Ndërsa, më 4 qershor Kosova ndeshet me Kazakistanin.

Kombëtarja e Kosovës ka humbur dy ndeshjet e para të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katari 2022”, kundër Suedisë dhe Spanjës. /Insajderi.com