Kosova luan sonte miqësore kundër Lituanisë

Kosova luan sonte miqësore kundër Lituanisë

Kosova sot do ta pres Lituainë në “Fadil Vokrri”, duke filluar nga ora 20:45.

Kjo ndeshje do të jetë miqësore, njofton Insajderi.

Por, shumë e rëndësishme për ta parë Kosova formën e saj para dy ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Botëror “Katari 2022”.

Ato ndeshje janë në Prishtinë kundër Suedisë dhe në Sevilla kundër Spanjës.

Kosova luan këto ndeshje me probleme të brendshme. Portieri Aro Muriq u përjashtua nga kombëtarja për arsye disiplinore. /Insajderi.com