Kosova mposhtet nga Maqedonia

Kosova mposhtet nga Maqedonia

Kosova ka pësuar humbje në ndeshjen e kthimit ndaj Maqedonisë në Shkup në parakualifikimet për Botëror “Kina 2019”.

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll sot ishte jashtë forme në palestrën “Boris Trajkovski” duke humbur me rezultat 87-74.

Vetëm çereku i parë i ka takuar Kosovës, që e fitoi me tri pikë epërsi 19:23, por humbi tre çerekët e tjerë, 21:19, 23:13, si dhe 24:20.

Kosova, që është në Grupin C, së bashku me Maqedoninë dhe Estoninë biletën për ndeshjet kualifikuese do ta kërkojë në Prishtinë ndaj Estonisë, e cila ka siguruar kualifikimin.