Kosova pëson humbje si vendas nga Greqia

Kosova pëson humbje si vendas nga Greqia

Kosova ka humbur nga Greqia me rezultat 1 me 2 në ndeshjen e dytë të Ligës C në Ligën e Kombeve.

Në stadiumin “Fadil Vokrri”, Greqia ka arritur të shënojw fitore, njofton Insajderi.

Kosovën në këtë ndeshje e penalizua nga mungesa e 10 lojtarëve kryesor.

Golin e vetëm për Kosovën në këtë përballje e realizoi i inkuadruari në pjesën e dytë, Bernard Berisha, në minutën e 82’ të takimit, ndërsa për mysafirët realizuan Limnios (2’) dhe Siovas (51’).

Ndeshjen e radhës, Kosova do ta ketë me Maqedoninë e Veriut me 8 tetor në kuadër të gjysmëfinales së Ligës D. /Insajderi.com