Kosova U-21 bëhet gati për kualifikimet në EURO

Kosova U-21 bëhet gati për kualifikimet në EURO

Ekipi kombëtar U-21 i Kosovës do t’i fillojë të hënën, më 27 maj, përgatitjet për dy ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian 2021 kundër Andorrës dhe Turqisë, në Prishtinë.

Kosova bën pjesë në Grupin 3, ku përveç këtyre dy kundërshtarëve të ndeshjeve të qershorit janë të përfshira edhe Anglia, Austria dhe Shqipëria. Stërvitjet do të mbahen në stadiumin e Flamurtarit, më shumë në Insporti.com.