Kosovë vs Greqi – këta janë gjyqtarët e takimit

Kosovë vs Greqi – këta janë gjyqtarët e takimit

Sonte nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, përfaqësuesja e Kosovës do të ballafaqohet me Greqinë, në kuadër të kualifikimeve në Ligën e Kombeve.

UEFA tashmë ka caktuar edhe gjyqtarët e kësaj sfide ku drejtësia i është besuar çekut Pavel Kralovec, njofton Insajderi.

Asistentët e tij do të jenë Ivo Nadvornik dhe Tomas Moukrusch, ndërsa gjyqtari i katërt do të jetë Miroslav Zelinka – të gjithë nga Çekia./Insajderi.com.