Kroaci – Republika Çeke: Formacionet zyrtare

Kroaci – Republika Çeke: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Kroacisë dhe Republikës Çeke do të jetë ndeshja e radhës e grupit D, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët tashmë kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Trajneri kroat, Zlatko Dalic, do të startoj ndeshjen me formacionin 4-2-3-1:

Dominik Livakovic, Josko Gvardiol, Domagoj Vida, Dejan Lovren, Sime Vrsaljko, Mateo Kovacic, Luka Modric, Josip Brekalo, Andrej Kramaric, Ivan Perisic dhe Ante Rebic.

Nga ana tjetër edhe trajneri çek, Jaroslav Silhavy, do të nis ndeshjen me formacionin 4-2-3-1:

Tomas Vaclik, Vladimir Coufal, Ondrej Celustka, Tomas Kalas, Jan Boril, Tomas Holes, Tomas Soucek, Jakub Jankto, Vladimir Darida, Lukas Masopust dhe Patrik Schick.

Ndeshja do të zhvillohet në “Hampden Park” të Glasgow me fillim nga ora 18:00./insajderi.com