Kroaci – Skoci: Formacionet zyrtare

Kroaci – Skoci: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Kroacisë dhe Skocisë dhe do të jetë përballja e fundit e të dyja ekipeve për fazën e grupeve të EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë përzgjedhjet e tyrë për këtë ndeshje,

Trajneri kroat, Zlatko Dalic, do të startoj ndeshjen me formacionin 4-2-3-1:

Dominik Livakovic, Josip Juranovic, Dejan Lovren, Domagoj Vida, Josko Gvardiol, Marcelo Brozovic, Mateo Kovacic, Ivan Perisic, Luka Modric, Nikola Vlasic dhe Bruno Petkovic.

Nga ana tjetër, trajneri i Skocisë, Steve Clarke, do të nis ndeshjen me formacionin 3-5-2:

David Marshall, Scott McTominay, Grant Hanley, Kieran Tierney, Andy Robertson, Callum McGregor, John McGinn, Stuart Armstrong, Stephen O’Donnell, Lyndon Dykes dhe Che Adams.

Ndeshja do të zhvillohet në “Hampden Park” me fillim nga ora 21:00.