Kroaci – Spanjë: Formacionet zyrtare

Kroaci – Spanjë: Formacionet zyrtare

Përballja mes Kroacisë dhe Spanjës do të jetë ndeshja e radhës e fazës së 1/8 së finales të EURO 2020, shkruan Insajderi.

Të dy trajnertë tashmë kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshjes.

Zlatko Dalic i Kroacisë, do të nis ndeshjen me formacionin 4-3-3:

Dominik Livakovic, Josko Gvardiol, Duje Caleta-Car, Domagoj Vida, Josip Juranovic, Mateo Kovacic, Marcelo Brozovic, Luka Modric, Ante Rebic, Nikola Vlasic dhe Bruno Petkovic, janë 11-sha startuese për këtë ndeshje.

Nga ana tjetër edhe Luis Enrique do të nis ndeshjen me formacionin 4-3-3:

Unai Simon, Cesar Azpilicueta, Eric Garcia, Aymer Laporte, Jose Luis Gaya, Koke, Sergio Busquets, Pedri, Ferran Torres, Pablo Sarabia dhe Alvaro Morata, janë 11-shja e përzgjedhur nga Enrique.

Ndeshja do të zhvillohet në “Parken Arena” me fillim nga ora 18:00./insajderi.com