Kroacia ishte favorit absolut në ndeshjen çerekfinale të Kupës së Botës me Rusinë mirëpo kështu nuk mendoi Cheryshev, i cili shënoi nga 25 metra dhe tronditi Kroacinë h" />

Kroacia në gjysmëfinale pas 20 vjetëve në Kupën e Botës (VIDEO)