Kroacia publikon listën: Modriç, Rakitiç e Mandzukiç sfidojnë Kosovën

Kroacia publikon listën: Modriç, Rakitiç e Mandzukiç sfidojnë Kosovën

Kombëtarja kroate ka publikuar listën prej 23 futbollistëve të ftuar për ndeshjen ndaj Kosovës që do të zhvillohet në muajin shtator.

Në listën e Kroacisë bëjnë pjesë edhe yjet e futbollit kroat dhe evropian si: Luka Modriç, Ivan Rakitiç, Mateo Kovaçiq dhe Mario Mandzukiç.

Lista e lojtarëve të Kroacisë për ndeshjen me Kosovën dhe Turqinë:

Portierë: Danijel Subašić (Monaco), Lovre Kalinic (Gent), Dominik Livakovic (Dinamo);

Mbrojtës: Domagoj Vida (Dinamo Kiev), Dejan Lovren (Liverpool), Šime Vrsaljko (Atletico Madrid), Josip Pivarić (Dynamo Kiev), Matej Mitrović (Bešiktaš), Borna Barišić (Osijek), Zoran Nižić (Hajduk);

Mesfushorin: Luka Modrić (Real Madrid), Ivan Rakitić (Barcelona), Ivan Perišić (Inter), Mateo Kovačić (Real Madrid), Milan Badelj (Fiorentina), Marcelo Brozović (Inter), Marko Rog (Napoli), Filip Bradarić Rijeka), Mario Pašalić (Spartak);

Sulmues: Mario Mandžukić (Juventus), Nikola Kalinić (Fiorentina), Andrej Kramarić (Hoffenheim), Duje Čop (Cagliari)