Kroacia raporton 39 viktima nga Coronavirusi në 24 orët e fundit

Kroacia raporton 39 viktima nga Coronavirusi në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në Kroaci janë regjistruar 39 viktima dhe 1.254 raste të tjera të Coronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Insajderi.

Numri i rasteve aktive me COVID-19 ka arritur në 15.280, raporton Anadolu Agency (AA).

Selia e Mbrojtjes Civile e Kroacisë njoftoi se midis tyre, 2.288 pacientë janë në spital, ndërsa 240 në respiratorë.

“Që nga 25 shkurti 2020, kur u regjistrua rasti i parë i infeksionit në Kroaci, janë regjistruar gjithsej 322.626 raste me COVID-19, nga të cilët 6.854 kanë humbur jetën. Gjithsej 300.492 persona janë shëruar, nga të cilët 2.282 në 24 orët e fundit”, tha Mbrojtja Civile.

Aktualisht, në vetizolim janë 33.759 persona.

Deri më tani gjithsej 1.759.208 persona janë testuar për COVID-19, përfshirë 7.007 në 24 orët e fundit.

Në Kroaci deri më tani janë vaksinuar mbi 620 mijë persona, përfshirë rreth 165 mijë që kanë pranuar dozën e dytë. /Insajderi.com