Kryeministrja britanike: Akt i mundshëm terrorist në Londër

Kryeministrja britanike: Akt i mundshëm terrorist në Londër

Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May ka thënë se “incidenti i tmerrshëm” në Londër po trajtohet si një “akt i mundshëm terrorizmi”.

Siç raporton BBC, tri incidente kanë ndodhur në Londër mes orëve të vona të së shtunës dhe fillimit të ditës së dielë në Londër.

Policia britanike ka njoftuar për arrestimin e një të dyshuari. /Insajderi.com