Kumbulla ndihmon një fëmijë shqiptar në Itali shkruajnë mediat italiane

Kumbulla ndihmon një fëmijë shqiptar në Itali shkruajnë mediat italiane

Marash Kumbulla, mbrojtësi 20 vjeçar që aktivizohet në Itali me fanellën e Romës, tani ka treguar që ka dhe një zemër të madhe. Mbrojtësi shqiptar ka ndihmuar Ajnin, një djalë tjetër me origjinë shqiptare i ardhur në kohët e fundit në Milano, njofton Insajderi.

Mbrojtësi i Romës ka mësuar problemet e Ajnit në integrimin e tij në shkollë, ku përlotej shpesh për arsye të gjuhës që nuk e dinte, dhe për këtë arsye, shtatlarti shqiptar e ka gjetur Ajnin dhe i ka dërguar një video mesazh për ta inkurajuar dhe mbështetur vogëlushin në këtë aventurë të re që ka në Milano dhe në Itali.

Nuk ka mbetur pa u përmendur as në mediat italiane ky gjest vlerësues nga Kumbulla ku media ʺCalciomercato.comʺ, kanë deklaruar Kumbullën si një person me një zemër të artë. /Insajderi.com