Kun Aguero infektohet me COVID-19

Kun Aguero infektohet me COVID-19

Testi i golashënuesit argjentinas nga radhët e skuadrës angleze Manchester City, Sergio Agüero, ka rezultuar pozitiv në Coronavirus, njofton Insajderi.

“Pas kontaktit të afërt me një person me COVID-19, një kohë isha në procesin e izolimit. Testi im i fundit për COVID-19 doli pozitiv. Po shfaq disa simptoma. Mundohem të shërohem duke i zbatuar sugjerimet e mjekëve”, shkroi ai në Twitter.

Agüero, i cili nuk ka arritur të luajë rregullisht për Manchester City-n këtë sezonë, është paraqitur në vetëm nëntë ndeshje dhe ka shëuar dy gola. /Insajderi.com