Kundërshtarët e KB Prishtinës në “Europe Cup”

Kundërshtarët e KB Prishtinës në “Europe Cup”

Kampioni i Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarët për FIBA Europe Cup.

Prishtina do të jenë në grupin B së bashku me Belfius Mons-Hainaut, Demir Insaat, dhe BC Khimik nga Ukraina.

BC Khimik është dy herë kampion dhe një herë fitues i Kupës së Ukrainës.

Ndeshja e parë e Sigal Prishtinës në Grupin G, do të jetë më 18 tetor në Mons të Belgjikës kundër skuadrës nga ky qytet Belfius-Mons Hainaut.

Kurse takimi i radhës i “Bardh e Kaltërve” do të zhvillohet të mërkurën më 25 tetor në Prishtinpë kundër Khimik.