Kur Neymar tallej keq me PSG-në [foto]

Kur Neymar tallej keq me PSG-në [foto]

Neymar është prezantuar te PSG-ja, por në mars të këtij viti braziliani ishte tallur me lojtarët dhe klubin francez.

Ylli brazilian, Neymar, është prezantuar te Paris Saint Germaini, me të cilin klub ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare, ku do të përfitojë 30 milionë euro në sezon.

Neymar u transferua te klubi që tallej dikur me të. Bëhet fjalë për ndeshjen Barcelona – PSG, ku katalanasit shkruan histori duke bërë përmbysjen më të madhe dnodnjëherë në Champions, duke e mposhtur 6:1 ekipin francez, teksa kishin pësuar humbje 4:0 në ndeshjen e parë.

Ai ishte tallur me lojtarët Rabiot dhe Kurzawa me një foto të postuar në “Instastory”, që mund ta shikoni më poshtë.